długopisy Parker

Idealny prezent na Dzień Nauczyciela

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, uczniowie wrócili do szkolnych ław, a nauczyciele z nową energią codziennie rano rozpoczynają lekcje w szkołach. I jak co roku po pierwszym miesiącu nauki zbliża się jeden z ważniejszych dni wpisanych w szkolne kalendarze. Dzień Nauczyciela, bo o nim mowa, a raczej Dzień Komisji Edukacji Narodowej wypada 14 października. Każdego roku nauczyciele w szkołach świętują swój dzień, a uczniowie wraz z rodzicami chcą im podziękować za trud edukacji i wychowanie. Choć dzień ten jest uroczysty i atmosfera podniosła, to wielu uczniom czy ich rodzicom nastręcza kilku nieprzespanych nocy, podczas których zastanawiają się, jak podziękować nauczycielom, zwłaszcza wychowawcom klas, co kupić w ramach prezentu, aby było to użyteczne, kojarzyło się z danym rocznikiem, a przy okazji nie kosztowało przysłowiowych „milionów monet”.

Sprawdź ciekawe artykuły:

  • Czy długopis na dzień nauczyciela to dobry pomysł?
  • Jak wybrać długopis z grawerem dla nauczyciela?

Pomysły na prezent dla nauczyciela

Sposobów by uczcić codzienną pracę nauczycieli jest bardzo dużo. Ostatnio coraz częściej wybieranym prezentem są karty podarunkowe, czy to do różnych sklepów, na zabiegi spa, usługi kosmetyczne, weekendowe wyjazdy, a nawet szkolenia doskonalące, czy bardziej adrenalinowe atrakcje takie jak skok na bungee. Z pewnością taki prezent będzie zadowalający dla nauczycieli, zwłaszcza jeśli wychowankowie trafią w prywatne gusta i preferencje swoich wychowawców. A o to nietrudno, bo przecież wychowawcy spędzają ze swoimi klasami bardzo dużo czasu na lekcjach czy na wycieczkach, w związku z czym mają szansę bliżej się poznać. Innym pomysłem na prezent dla nauczyciela są wszelkiego rodzaju słodkie upominki. Pięknie zapakowane kosze słodyczy, do których można jeszcze dołączyć dobrej jakości kawę i herbatę, zawsze sprawdzą się w takich okazjach. Kto z nas nie lubi słodyczy? Z pewnością taki prezent spodoba się niejednemu nauczycielowi. A jeśli prezent ma być pamiątką na dłuższy czas warto wybrać pióro wieczne. Nie ma innego, lepszego gadżetu, który tak idealnie pasuje do nauczycieli i pracy jaką wykonują. Choć dzienniki papierowe odchodzą już do lamusa, to pióro wieczne w piórniku nauczyciela zawsze się przyda. Idealną pamiątką po uczniach będzie pióro z grawerem. Wygrawerować można różne słowa, począwszy od „Dziękujemy” poprzez „Najlepsza Pani”, aż po nieoczywiste teksty wypowiedziane przez uczniów lub nauczycieli w trakcie lekcji. Pióro z grawerem stanie się spersonalizowaną pamiątką, kiedy na grawerze pojawi się też napis, od kogo nauczyciel dostał taki prezent.

Najważniejsza jest pamięć

Bez względu na to co uczniowie podarują nauczycielom z okazji Dnia Nauczyciela, najważniejsza jest pamięć o nich i o pracy jaką wykonują. Podarunki to tylko miły gest, dzięki któremu możemy podziękować naszym nauczycielom i wychowawcom za ich poświęcenie i trud wkładany w edukowanie młodych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *