Czy warto kupić używany automat vendingowy do firmy? - Poradniki -

Czy warto kupić używany automat vendingowy do firmy?

Automat vendingowy może służyć do sprzedaży różnego typu produktów i usług. Z punktu widzenia klienta jest to sprzęt samoobsługowy, dlatego wiele osób traktuje automaty jak mobilne mini-sklepy. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu tego rodzaju sprzedaży trzeba zastanowić się nad korzyściami oraz zagrożeniami płynących z prowadzenia własnego biznesu.

Możliwość ograniczenia kosztów

Firma dopiero wchodząca na rynek może nie dysponować zbyt dużą ilością środków finansowych. Zakup fabrycznie nowego automatu może być zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Dlatego warto skorzystać z możliwości zakupu urządzenia używanego. Automat vendingowy kupiony z drugiej ręki może być tańszy od nowego nawet o połowę. Wybór sprzętu na rynku jest bardzo szeroki, a decyzja o zakupie powinna być podyktowana rodzajem produktów, które mają być sprzedawane. Mogą być to automaty przeznaczone do dystrybucji przekąsek, kawy lub zimnych napojów. Wiele z nich ma ekrany dotykowe, które uatrakcyjniają zakup i ograniczają możliwości wystąpienia awarii.

Sprawdzenie stanu technicznego

Przed zakupem automat vendingowy powinien być sprawdzony pod względem sprawności. Stan techniczny jest ważny szczególnie w sytuacji, gdy maszyna ma stać na zewnątrz, przy ścianie budynku. Naturalnie wpływ na żywotność będą miały warunki atmosferyczne. Podczas niekorzystnej pogody automaty vendingowe muszą być częściej konserwowane i serwisowane. Mogą wymagać wymiany niektórych podzespołów lub zakupu akcesoriów. Mimo to koszt zakupu będzie dużo mniejszy niż sprzętu nowego. Podliczając wszystkie koszty obsługi, zysk zazwyczaj wynosi nie mniej niż 30% ceny automatu dostarczonego wprost od producenta. Używany automat vendingowy może być problematyczny podczas dłuższego użytkowania. Potencjalnie mogą wystąpić usterki, które nie były przewidziane przez producenta w okresie trwania gwarancji. Nie oznacza to jednak, że koszt naprawy musi być duży.

Zobacz: automaty vendingowe https://automatyvending.waw.pl

Korzyści i zagrożenia dla inwestycji

Automat vendingowy powinien przyciągać swoim nowoczesnym lub nietypowym wyglądem. Wiele osób będzie chciało korzystać z nowinek technologicznych, ale można też znaleźć grupę klientów, która ceni bardziej walory estetyczne i stabilne funkcjonowanie. Poza tym w miejscach o dużym zanieczyszczeniu lub zapyleniu najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych towarów, szczególnie jeśli automat vendingowy ma służyć do sprzedaży produktów spożywczych. Z powyższych względów używany automat vendingowy może być udaną inwestycją. Warunkiem jest jego dostosowanie do lokalizacji oraz rodzaju działalności firmy. Przemyślany i dobrze zaplanowany zakup zwróci się w krótkim czasie i firma może zacząć zarabiać na tej nowoczesnej formie sprzedaży produktów.

Sprawdź też: https://obiboki.pl/kawa-w-domu-czy-z-automatu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *