kiedy rodzić dzieci

Kiedy najlepiej rodzić dzieci?

Kiedy zawieramy małżeństwo lub też znajdujemy się w związku partnerskim z ukochaną osobą prędzej czy później nadchodzi taki moment, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad potomstwem. Jest to niezwykle ważny temat, ponieważ istotą przebywania razem jest posiadanie dzieci. Chociaż są osoby które w tej kwestii mają inne zdanie, do którego zresztą mają pełne prawo, to jednak warto mieć dzieci. Truizmem jest już stwierdzenie, że to wielkie szczęście i radość w domu. Ale jest też również taka sprawa, że czas w życiu leci szybko i nastanie taki moment kiedy sami się zestarzejemy, a wtedy dobrze jest mieć kogoś do pomocy. No bo kto nam pomoże, jak nie własne dzieci?

Kiedy najlepiej urodzić dziecko?

Na tak postawione pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo dziecko może z powodzeniem urodzić kobieta mając lat dwadzieścia jak i trzydzieści. Na pewno nie powinna rodzić dziecka dziewczyna bardzo młoda, ponieważ nie jest ona jeszcze mentalnie ani psychicznie; chociaż fizycznie już tak, gotowa na to aby w jej życiu pojawiło się maleństwo. Przyjście na świat małego człowieka rodzi ze sobą wiele obowiązków, którym ludzie w bardzo młodym wieku często nie są w stanie sprostać. A więc jaki jest najlepszy wiek na dziecko? Myślę że jest to przedział wiekowy pomiędzy 20-tym a 30-tym rokiem życia. Wtedy kobieta i mężczyzna stają się już odpowiedzialnymi ludźmi, którzy potrafią się właściwie zająć swoim potomkiem. Według badań lekarskich najbardziej optymalnym wiekiem jest czas pomiędzy 25 a 29 rokiem życia. Organizm jest wtedy najbardziej płodny, ciążę i poród każda kobieta zniesie prawie zawsze dobrze, a po okresie połogu szybko dojdzie do właściwej formy.

Późne macierzyństwo

W dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się rodzenie w wieku lat ponad trzydziestu czy nawet później. Ciąża w tym wieku jest oczywiście jak najbardziej możliwa, ale jej utrzymanie wymaga już większego wysiłku. Jest też to dużo większe wyzwanie dla organizmu. Lepiej ciążę z reguły znoszą Panie w wielu lat około 20 i 30, niż w okresie życia kiedy zbliżamy się do 40-stki. Dodatkowo decydując się na dziecko w tym wieku musimy mieć świadomość tego, że kiedy ono będzie dorosłe my będziemy mieć około sześćdziesięciu lat. Dlatego najlepszym wiekiem na urodzenie dzieci jest okres około trzydziestki. Po odchowaniu dziecka urodzonego w tym wieku mamy czas dla siebie, możemy realizować swoje plany i marzenia, a nie zmieniać pieluchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *