Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia – komfort dla mamy i dziecka

Karmienie piersią powinno być wygodne zarówno dla mamy, jak i jej dziecka. Warto zadbać o prawidłową postawę karmiącej dzięki specjalnej poduszce do karmienia, ponieważ to pozwoli jej w spokoju nakarmić noworodka (niemowlę). Mama będzie mogła siedzieć wyprostowana, co wpłynie na zachowanie przez nią prawidłowej sylwetki. Zapobiegnie tym samym bólom pleców i nadwyrężeniu ramienia.

Czym różni się poduszka do karmienia dla mamy od zwykłej poduszki do spania?

Zwykłą poduszkę ciężko ułożyć, by dziecko mogło na niej leżeć bez zapadania się w głąb. W przypadku niedostosowania poduszki wielkością do wzrostu siedzącej mamy, poduszka nie spełni swojego zadania. Osoba karmiąca będzie musiała się przygarbić lub przechylić na bok, by dzidziuś mógł sięgnąć sutka. Po pewnym czasie wymuszona i niewygodna pozycja kobiety podczas karmienia maleństwa odbija się bólami kręgosłupa, a nawet jego skrzywieniem.

Dlatego warto zainwestować w wyprofilowaną poduszkę do karmienia. Jest ona wyprodukowana specjalnie do tego celu, zatem ma odpowiednią ilość wypełnienia, dającego możliwość utrzymania dziecka na odpowiedniej wysokości. Plecy karmiącej mamy są proste, a ręka odciążona. Dzięki temu zarówno mama, jak i dziecko czują olbrzymi komfort.

Dodatkowe zalety kładzenia dziecka na poduszce do karmienia

Specjalna poduszka do karmienia dla mamy pozwala karmić maluszka w najwygodniejszej pozycji dla nich obydwojga. Mamie bardzo łatwo ułożyć dziecko na poduszce i przystawić je do piersi. Nie musi trzymać niemowlęcia na ramieniu, które musiałoby utrzymać spory ciężar przez co najmniej pół godziny, a czasem i dłużej, gdy dziecko karmione jest piersią, a nie butelką.

Dzidziuś leżący na poduszce do karmienia chroniony jest przed przegrzaniem. Tkanina, z której wykonano poduszkę, jest bambusowa. Ten rodzaj materiału utrzymuje przy dziecku odpowiednią temperaturę i chroni przed przepoceniem. Powierzchnia poduszki jest bardzo miła i delikatna w dotyku. Wypełnienie idealnie dopasowuje się do kształtów dziecka, dlatego podczas karmienia jest mu luksusowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *