Leczenie łuszczycy - Zdrowie -

Leczenie łuszczycy

Łuszczyca uznawana jest za jedną z najczęstszych chorób skóry. Co ciekawe, niekiedy objawy dostrzec można nie tylko na skórze, ale również paznokciach czy skórze głowy. Łuszczyca może pojawić się u osób w każdym wieku, a jej przebieg opiera się na nawrotach i okresach remisji. Jakie są najczęstsze przyczyny łuszczycy? Oto niektóre z nich: 

  • genetyka, 
  • infekcje, 
  • przyjmowanie niektórych leków, 
  • uszkodzenia skóry, 
  • nadmierny stres. 

Leczenie łuszczycy to długotrwały proces 

W leczeniu łuszczycy niezwykle pomocne są preparaty stosowane zewnętrznie. Przy nieco silniejszych stanach konieczne może okazać się zażywanie leków doustnych. O tym jednak decyduje lekarz prowadzący. Mimo że łuszczycy nie da się całkowicie wyeliminować, to warto stosować produkty, które widocznie wydłuża okresy remisji choroby, a także zmniejsza intensywność objawów łuszczycy. 

Mowa tu oczywiście o dermokosmetykach dedykowanych m.in. dla skóry atopowej, ponieważ przy łuszczycy jest mocno przesuszona i podrażniona. Tym sposobem skóra stanie się widocznie wygładzona. Produkty takie są również olbrzymim wsparciem dla leków, dzięki czemu możliwe będzie szybsze zauważenie efektów, a także odczuwanie ulgi. Dermokosmetyki, a także fachową wiedzę dotyczącą łuszczycy znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej marki Ducray, który na całym świecie znany jest z produktów do pielęgnacji różnych dolegliwości skóry i włosów.  

Leczenie łuszczycy dobierane jest indywidualnie do każdego pacjenta, historii jego choroby, a także oczekiwań co do podjętego leczenia. W zdecydowanej większości przepisywane są kortykosteroidy, a także pochodne witaminy D. Terapia może okazać się zupełnie nieskuteczna, jeżeli pacjenci nie zdecydują się na zmianę nawyków żywieniowych. Dieta przy łuszczycy powinna opierać się na pełnowartościowych i zbilansowanych produktach, które dostarczą jednocześnie niezbędnych składników odżywczych. Zaleca się także zrezygnowanie z alkoholu i palenia papierosów. A co w przypadku, gdy za oknem świeci słońce? Unikanie promieni słonecznych nie jest konieczne! Wystarczy zastosować prawidłową ochronę przeciwsłoneczną – to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *