idealny prezent dla niemowlaka

Jaki jest idealny prezent dla niemowlaka?

Pieluszki, ubranka, a może gryzak?

Wybierając się w odwiedziny do kilkutygodniowego czy kilkumiesięcznego malucha, warto zabrać ze sobą jakiś drobiazg. Powszechnie uważa się, że świeżo upieczonym rodzicom wszystko się przyda i będą zadowoleni z każdego prezentu. Nie do końca jest to prawda. Przed wizytą można zapytać rodziców, czego potrzebują, a jeśli chcemy sprawić niespodziankę to podpytać bliskich przyjaciół lub rodzinę.

Idealny prezent dla niemowlaka, który nie ukończył około pięciu tygodni to pieluszki lub ubranka. Jeżeli nie wiadomo jaki rozmiar nosi dziecko lepiej wybrać nieco większe. Jeżeli w dniu wręczania prezentu będzie za duże, to przyda się później. Wybierając ubranka oprócz walorów estetycznych, ważna jest ich jakość. Najlepsze są te składające się w 100% z bawełny.

Innym bardzo dobrym pomysłem na prezent, ale już dla nieco starszego brzdąca są grzechotki czy wszelkiego rodzaju szeleszczące gadżety. Dziecko coraz lepiej zaczyna poznawać otaczający go świat swoimi zmysłami. Uczy się dotyku i chwytania. Wybierając tego rodzaju zabawkę, oprócz jakości wykonania ważne są jej kolory. Wzrok niemowlaka dopiero się kształtuje i najlepsze są kolory kontrastowe: czarno-białe, czerwono-czarne itp.

Pojawienie się pierwszych ząbków to ciężki czas dla dziecka i rodziców. Wtedy idealny prezent dla niemowlaka to gryzak. Mamy ich wile kształtów i wzorów. Najlepsze są gryzaki z płynem w środku. Można go schłodzić i dzięki temu lepiej spełnia swoją funkcję.

A może zabawki interaktywne?

Oprócz prezentów użytkowych wiele radości sprawią zabawki. Oprócz tradycyjnych maskotek przytulanek, które są klasyką wśród podarków, ciekawym pomysłem są zabawki poruszające się i wydające dźwięki. Pieski, kaczuszki, pianinka, piłeczki i wiele więcej. Wybór jest przeogromny. Taka zabawka nie tylko stymuluje rozwój dziecka, ale często uspokaja malucha w momencie, gdy już nie pomaga kołysanka rodzica.

Świetnym prezentem dla małego człowieka jest szumiś. Wygrywa on melodie pomagające zasnąć: dźwięki podobne do takich, jakie słyszy dziecko, będąc jeszcze w brzuchu matki, szum fal, bicie serca czy śpiew ptaków. Jego codzienna pomoc w usypianiu sprawia, że jest idealnym prezentem dla niemowlaka i jego opiekuna.

Jak widać, jest wiele opcji ciekawego prezentu. Ważne tylko by był on przemyślany, dobrej jakości i kupiony w pewnym źródle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *